Sziasztok, Lányok!
Hagy kezdjem máris egy kérdéssel: ti szoktatok testradírozni?
A hámlasztás, a dörzsölés vagy más módszerek váltak be nektek?
Ha egyik sem, vagy még nem is próbáltátok a hámlasztást, akkor megpróbállak majd meggyőzni titeket (anélkül, hogy nyomást gyakorolnék rátok), hogy próbáljátok ki ezt az eljárást. Higgyétek el, azonnal észreveszitek és érezni fogjátok majd a változást. Egy jó testradír csodákra képes. Ezen kívül nincs más, ami annyira hatékony lenne a narancsbőr ellen, mint egy jó testradír.
Szóval? Szeretnétek többet megtudni erről a csodálatos módszerről? 🙂 Akkor olvassatok tovább!
Testradír. Mi is ez, és miért jó alkalmazni?
Az első dolog, amit érdemes tudni az az, hogy a testradír nem csak arra jó, hogy szép és sima legyen a bőr. Pótolhatatlan termék, ha a bőr egészségének megőrzéséről van szó. Ez a kozmetikum képes eltávolítani a szennyeződéseket, ösztönzi a bőrt új sejtek termelésére, javítja a rugalmasságot és késlelteti a bőr öregedési folyamatait.
Ne feledjük, hogy a bőrünk folyamatosan új sejteket termel. Amely sejteknek sikerül teljesíteniük feladatukat – egyszerűen elhalnak és lehámlanak. Sajnos, mivel az anyagcserezavarok, a városi szennyezés és a stressznek való kitettség következtében bőrünk nehezen képes megbirkózni az egészséges hámlasztással és az elhalt hámsejtek eltávolításával, emiatt ezek az elhalt rétegek felrakódnak a bőrön. Mit tehetünk ebben a helyzetben? Természetesen mindig van megoldás! Nincs jobb módszer az elhalt hámsejtek eltávolítására, mint a testradír használata.
Hogyan hat a testradír a bőrre?
A testradír eltávolítja a szennyeződéseket és az elhalt hámsejteket, kitisztítja a faggyúmirigyek nyílásait és megakadályozza a mitesszerek kialakulását (főleg az arcon, azonban sokan panaszkodnak a hátukon megjelenő mitesszerekre is). A testradírral megtisztított bőr készen áll a bőrápolás következő lépésére, vagyis, hogy arckrémet, balzsamot vagy szérumot kenjünk fel. Sőt, a bőr számára könnyebb így az önbarnító krémek egyenletes felszívása is. Érdemes megemlíteni azt is, hogy a testradír képes ösztönözni a bőrt a munkára és új, fiatal sejtek termelésére. Ennek köszönhetően a bőr fiatalabbnak tűnik, rugalmasabbá válik, és önregeneráló folyamatai felgyorsulnak.
A testradírok típusai
- Mechanikus testradírok – ez a testradírok legtipikusabb formája. Ezek a termékek durva vagy kisebb hámlasztó részecskéket tartalmaznak (ezek az ágensek felelősek az elhalt hámsejtek eltávolításáért). Nyilvánvaló, hogy a testradírok az arcradírokkal ellentétben szemcsésebbek, mert a testünkön vastagabb a bőrünk, mint az arcunkon. Alapvetően különféle anyagokat lehet használni hámlasztóként egy testradírban, ezek lehetnek a dióhéj (természetesen őrölt), magvak, cukor, só, kávé szemcsék. Sőt, a mechanikus testradírok tökéletesek a zsíros bőrtípus kezelésére – hetente akár kétszer is felvihetjük őket. Ha száraz bőrről van szó, jobb finom szemcsékkel dolgozni, amelyek havonta kétszer alkalmazhatók. Ha a bőr kivételesen száraz, válasszunk cukor és só alapú testradírokat: ezek nemcsak kisimítják a bőrt, hanem táplálják is azt és gondoskodnak annak megfelelő pH-járól. A só- és cukorszemcsék a masszázs hatására feloldódnak, és mélyen behatolnak a bőrbe.
- Enzimatikus testradírok – tökéletesek az érzékeny bőr számára. Ez a típusú testradír nem tartalmaz radírozó részecskéket, ezért nem is szabad a bőrbe dörzsölni őket. Ehelyett simán fel kell vinni az arcra, majd 15-20 perc múlva le kell mosni.
- Gommage testradírok – a két fent említett testradír kombinációjaként írható le. A bőrön kell alkalmazni (elegendő időt biztosítva, hogy hatásukat kifejtsék a bőrön), majd NEM leöblíteni, lemosni kell őket, hanem bele masszírozni a bőrbe (pontosabban a kéz segítségével végigvinni a bőrön). Ami érdekes, a gommage testradírok minden bőrtípusra alkalmazhatók, beleértve a száraz és érett bőrt is.
Házi készítésű testradír. Jobbak, mint a drogériában kapható termékek?
A DIY testradír házi készítésű, természetes és könnyen beszerezhető alapanyagokból készült termék. Klassz, mert nincs benne mesterséges anyag. Testápolásra a klasszikus testradír helyettesítésére nincs jobb választás, mint az őrölt kávé. 🙂
Nincs értelme túl sokat kiadni a cellulitisz elleni küzdelemre… főleg, ha tudjuk, hogy a legtöbb drága termék csak kávészemeket tartalmaz – ez az az összetevő, amely a narancsbőrrel szemben a legjobb alapanyag.
A kérdés kissé más, ha arcradírokról van szó. Természetesen készíthetünk házi készítésű arcradírt is, és bizony rengeteg nagyszerű recept áll rendelkezésre, azonban az arcbőr ápolásával kapcsolatban nagyon óvatosnak kell lennünk. Ezek a házi termékek ugyanis sajnos több kárt okozhatnak, mint hasznot. A kivételesen érzékeny bőrűek, pattanásokra hajlamos vagy bármilyen egyéb bőrproblémával küzdő embereknek nagyon megfontoltnak kell lenniük, ha arcradírt választanak bőrük kezelésére. Ha van rá időnk és pénzünk, érdemes ellátogatni egy kozmetikushoz és kiélvezni a minőségi kezelést. Amikor ezt a módot választjuk, akkor szakértőkkel találkozunk, akik javaslatot tesznek bizonyos, a bőrtípusunknak megfelelő eljárásokra (pl. mandulás kezelés pattanások ellen). Sőt, a szépségszalonok sokszor olyan speciális kezeléseket is kínálnak, amelyek kifejezetten a cellulitisz által érintett testrészeket célozzák meg. A legnépszerűbb a Thalaspa tengeri testradír, amely finom tengeri sót, jojobaolajat, zöld tea kivonatot, citromhéj olajat, barackmagolajat és méhviaszt tartalmaz. Mint látható, az összes anyag természetes és könnyen beszerezhető. Ezért otthon is elkészíthetjük ezt a sós és olajos testradírt. Én az esetek nagy részében csak összekeverem a kávét a tengeri sóval, és jojoba- vagy mandulaolajat teszek hozzá. A végén hozzáadok egy csipetnyi grapefruit-levet, és mindent még egyszer alaposan összekeverek. És alapvetően ennyi 🙂 Vigyázzatok magatokra! <3
Vélemény, hozzászólás?